Tapety z włókna szklanego

Tapety z włókna szklanego produkowane są z prasowanej i tkanej przędzy ze specjalnego rodzaju szkła. Służą do wykonywania powłok ściennych o wielu wzorach. Stanowią trwałą oraz oryginalną dekorację ściany. Jest wiele rodzajów tapet z włókna szklanego, które różnią się między sobą grubością oraz fakturą. Nadają się do malowania. Można je bez problemu nałożyć na każde podłoże budowlane. Główną zaletą tapet z włókna szklanego jest przede wszystkim ich trwałość. Tapety dostępne w naszej ofercie mogą służyć nawet przez 30 lat. Oferujemy także gotowe do użycia kleje akrylowe do tego rodzaju tapet.

Dlaczego warto wybrać tapetę z włókna szklanego?

Tapety z włókna szklanego są odporne na wilgoć i „oddychające”, dzięki czemu najczęściej wykorzystuje się je w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnia czy łazienka. Są one także odporne na zadrapania i środki chemiczne. Oprócz tego łatwo jest je też utrzymać w czystości. Dzięki możliwości malowania tapety każdy z nas ma możliwość doboru własnego koloru. Do malowania powierzchni pokrytych tapetą zalecane są farby lateksowe. Tapeta z włókna szklanego to doskonały sposób na poradzenie sobie z nierównościami powierzchni ścian. Może także ukrywać drobne mankamenty podłoża. Tapeta tego rodzaju to idealna inwestycja na długie lata.

Kto powinien zdecydować się na wybór tapety z włókna szklanego?

Tapeta z włókna szklanego to doskonały wybór dla każdej osoby, której zależy na:

  • perfekcyjnie równych i gładkich ścianach, które wyróżniają się świetnym wyglądem,
  • szybkim odnowieniu lub remoncie łazienki z długotrwałymi efektami,
  • wysokim poziomie odporności na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne,
  • uniwersalnym produkcie, który można stosować na różnych rodzajach podłoża.

Dzięki temu, że tapeta z włókna szklanego jest niepalna, w razie pożaru opóźni rozprzestrzenianie się ognia. Jest także idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ prawidłowo zaaplikowana na ścianę chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Klejenie tapety do podłoża należy przeprowadzać za pomocą profesjonalnych klejów przeznaczonych do ich aplikacji. Położenie tapety można zlecić profesjonaliście lub wykonać samodzielnie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tapet z włókna szklanego, a w przypadku pytań również do kontaktu z nami.

Glasdekorgewebe

Tapeta z Włókna Szklanego

Glasdekorgewebe to tapeta z włókna szklanego służąca do wykonywania powłok ściennych o wielu wzorach. Jest niewrażliwa na zmianę temperatury i wilgoć. Glasdekorgewebe to trwały i wytrzymały materiał, dodatkowo wzmocniony przędzą szklaną. Produkt jest odporny na zadrapania oraz uderzenia. Trwałość tapety z włókna szklanego to ok. 30 lat. Tapeta tego rodzaju dobrze maskuje drobne nierówności i niedoskonałości ścian. Ponadto tapeta z włókna szklanego jest bardzo estetyczna i doskonale prezentuje się we wnętrzach. Pozwala szybko i łatwo odnowić powierzchnię bez przeprowadzania kosztownego remontu. Jest także łatwa do utrzymania w czystości, odporna na zmywanie i szorowanie. Z powodzeniem może być położona w pomieszczeniach często eksploatowanych.

Glasgewebekleber PT-D 125

Klej do Tapet z Włókna Szklanego

Glasgewebekleber PT-D 125 jest gotową do użycia, akrylową masą klejową do tapet z włókna szklanego, fototapet i tapet welurowych. Przeznaczona jest do nanoszenia wewnątrz w postaci nierozcieńczonej. Klej dostępny jest wygodnym i dużym pojemniku 10 kg. Jest to ilość, która sprawdzi się zarówno przy większym remoncie domowym, jak i w codziennej pracy firmy budowlanej. Zapewnia trwałe i bardzo mocne przyklejenie tapet. Produkt spełnia określone normy jakościowe i szereg wymagań niezbędnych do bezpiecznego stosowania. Klej może być nakładany pędzlem lub wałkiem.