Masy silikonowe i akrylowe

Masy silikonowe to produkty niezbędne do fugowania i uszczelniania. Znajdują zastosowanie na każdej budowie, przy pracach remontowo-wykończeniowych, a także sanitarnych. Wykorzystywane są m.in. do fugowania i uszczelniania wanien, ścian pokrytych płytkami i krawędzi wykładzin podłogowych. Oferowane przez nas masy silikonowe są odporne na starzenie oraz promienie UV. Oprócz tego zapobiegają w powstawaniu grzybów. Drugim rodzajem uszczelniaczy są masy akrylowe. Wykorzystuje się je do tworzenia spoin, wypełniania rys oraz pęknięć.

Właściwości masy silikonowej

Proponowane masy silikonowe doskonale nadają się do pomieszczeń i miejsc mokrych, czyli łazienek, kuchni. Produkty charakteryzują się substancjami, które hamują rozwój grzybów oraz wyróżniają się długą trwałością. Masy silikonowe są bezpieczne, nie wykazują żadnych toksycznych dla organizmu właściwości. Nie przewodzą prądu — można je zastosować w pobliżu lub przy punktach elektrycznych. Dodatkowym atutem jest również odporność na różnego rodzaju zabrudzenia.W naszej ofercie znajduje się masa silikonowa dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Najpopularniejszym wyborem jest masa bezbarwna, jednak proponujemy również barwy szare, brązowe oraz beżowe. Dzięki temu są Państwo w stanie idealnie dopasować masę do wyposażenia i aranżacji łazienki, tworząc spójną i estetyczną całość. Podczas wykorzystywania mas silikonowych przydatne mogą być także kleje ścienne.

Zalety mas silikonowych marki Düfa

Dostępne w asortymencie marki Düfa masy silikonowe to gwarancja wysokiej jakości i trwałości. Można wykorzystywać je w najróżniejszych warunkach. Ponieważ są zamknięte w szczelnym i poręcznym opakowaniu, ich stosowanie, ani przechowywanie nie nastręcza najmniejszych trudności. Warto je wybrać, ponieważ:

  • mają bardzo szerokie spectrum zastosowań i świetnie sprawdzą się podczas remontu, budowy, a nawet codziennego funkcjonowania,
  • są odporne na rozmaite czynniki niszczące i zawierają środek utrudniający powstawanie porostów,
  • są delikatnie połyskliwe, a w składzie znalazły się środki uszlachetniające przedłużające trwałość produktów.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem mas silikonowych oraz akrylowych. W razie potrzeby uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu.

Masa akrylowa Fugen-Dichtmasse „Acryl“ to jednoskładnikowa plastyczna masa uszczelniająca przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Wykorzystywana jest do spoinowania, wypełniania i uszczelniania okien, drzwi oraz futryn drzwiowych. Jest elastyczna i nadaje się do malowania. Charakteryzuje się również łatwością nanoszenia. Może być stosowana do większości podłoży, w tym do betonu, cegły, tynków, szkła i ceramiki. Po utwardzeniu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Oferujemy masę akrylową w kolorze białym w opakowaniu 310 ml.

Masy silikonowe stosowane są praktycznie na każdej budowie, podczas remontu i prac wykończeniowych. Stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Fugen-Dichtmasse „Sanitär-Silicon“ to wysokiej jakości jednoskładnikowa masa silikonowa. Jest długotrwale elastyczna i zapobiegająca powstawaniu grzybów. Oprócz tego jest także odporna na starzenie i promienie UV. Charakteryzuje się także bardzo dobrą przyczepnością do podłoży gładkich oraz porowatych. Masa silikonowa Fugen-Dichtmasse „Sanitär-Silicon“ przeznaczona jest m.in. do fugowania i uszczelniania wanien, umywalek, ścian pokrytych płytkami, a także do uszczelniania krawędzi wykładzin podłogowych oraz płytek w łazienkach i kuchniach. Produkt dostępny jest w wielu kolorach i w opakowaniu 310 ml.