Masy silikonowe i akrylowe

Masy silikonowe to produkty niezbędne do fugowania i uszczelniania. Znajdują zastosowanie na każdej budowie, przy pracach remontowo-wykończeniowych, a także sanitarnych. Wykorzystywane są m.in. do fugowania i uszczelniania wanien, ścian pokrytych płytkami i krawędzi wykładzin podłogowych. Oferowane przez nas masy silikonowe są odporne na starzenie oraz promienie UV. Oprócz tego zapobiegają w powstawaniu grzybów. Drugim rodzajem uszczelniaczy są masy akrylowe. Wykorzystuje się je do tworzenia spoin, wypełniania rys oraz pęknięć. Dostępne w naszej ofercie masy silikonowe i akrylowe różnią się właściwościami oraz zastosowaniem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Masa akrylowa Fugen-Dichtmasse „Acryl“ to jednoskładnikowa plastyczna masa uszczelniająca przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Wykorzystywana jest do spoinowania, wypełniania i uszczelniania okien, drzwi oraz futryn drzwiowych. Jest elastyczna i nadaje się do malowania. Charakteryzuje się również łatwością nanoszenia. Może być stosowana do większości podłoży, w tym do betonu, cegły, tynków, szkła i ceramiki. Po utwardzeniu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Oferujemy masę akrylową w kolorze białym w opakowaniu 310 ml.

Masy silikonowe stosowane są praktycznie na każdej budowie, podczas remontu i prac wykończeniowych. Stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Fugen-Dichtmasse „Sanitär-Silicon“ to wysokiej jakości jednoskładnikowa masa silikonowa. Jest długotrwale elastyczna i zapobiegająca powstawaniu grzybów. Oprócz tego jest także odporna na starzenie i promienie UV. Charakteryzuje się także bardzo dobrą przyczepnością do podłoży gładkich oraz porowatych. Masa silikonowa Fugen-Dichtmasse „Sanitär-Silicon“ przeznaczona jest m.in. do fugowania i uszczelniania wanien, umywalek, ścian pokrytych płytkami, a także do uszczelniania krawędzi wykładzin podłogowych oraz płytek w łazienkach i kuchniach. Produkt dostępny jest w wielu kolorach i w opakowaniu 310 ml.